Napisz czego szukasz?
  • /
  • O autorce

O autorce

Podziel się

Anna Nowakowska:

Z branżą eventową związana od 13 lat, z hotelarską od 10 lat.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Doktorantka.

Jedna z inicjatorek założenia Stowarzyszenia Branży Eventowej, w którym obecnie sprawuje funkcję Członka Zarządu ds. Edukacji. Odpowiedzialna za projekt Studium Event Management współtworzony z Fundacją na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz za współpracę z uczelniami wyższymi w zakresie tworzenia nowych programów edukacyjnych w tym m.in. z AWF Warszawa.

Dyrektor Programowa i członek Rady Programowej czterech  edycji konferencji Event Biznes poświęconej znaczeniu i wartości event marketingu oraz eventu jako skutecznego narzędzia biznesowego. Członek Rady Etyki branży eventowej.

Hotelarz. Swoja przygodę z hotelarstwem rozpoczęła jako specjalista ds. konferencji i bankietów w Mazurkas Conference Centre i Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim a następnie w Hotelu NARVIL**** Conference & Spa jako Manager ds. Kluczowych Klientów.

Ekspert z zakresu przystosowania przestrzeni w obiektach i miejscach spotkań dla branży eventowej. Doradza firmom prowadząc MICE Consulting z zakresu event marketingu, event managementu, MICE Venue managementu oraz stosowania eventu jako narzędzia wsparcia sprzedaży. Trener w Hotel Academy prowadzone przez Hotel Media Group.

Autorka wielu publikacji w branżowych mediach m.in: MICE Poland, Event Management Polska, Hotelarz, Szef Kuchni, Sale Biznesowe, Biznes Hotel, Brief4Poland i wiele innych.

Współorganizator konferencji „Nowoczesne technologie w hotelarstwie”.

Wykładowca turystyki biznesowej oraz przedmiotów związanych z zarządzaniem obiektami i miejscami spotkań.

Laureatka konkursu Tourism Trends Awards 2016

Jurorka w konkursach „Hotel z Pomysłem” (Hotelarz), „Top Event FBE ” (Forum Evential) oraz „Najlepsze wydarzenie lata 2015” (Brief).

od 2013 roku blogerka branżowa 🙂 poszukiwacz ciekawych obiektów i miejsc,  obserwator rynku MICE, turystyki  biznesowej, branży eventowej i szeroko pojętego przemysłu spotkań.

Prywatnie: Miłośniczka kawy, muzyki  przepełnionej saksofonem, oraz górskich wędrówek. Tatry to jej drugi dom. Żona wspaniałego mężczyzny, mama 2 chłopców, szczęśliwa kobieta :) W wolny czasie dużo czyta oraz pomaga mężowi przy prowadzeniu firmy, która zajmuje się wynajmem hal namiotowych na eventy oraz wesela w plenerze.

 O co tu chodzi? Po co? Dlaczego? Skąd pomysł?

Dla tych co z branżą, w której działam mają mniej niż więcej do czynienia a skrót MICE kojarzy się ze zwierzątkiem ulicznym czy domowym pędzę z wyjaśnieniem, że nie o myszach tu będzie 🙂 Moi przyjaciele wiedzą, że tych szarych gryzoni boję się od … zawsze, ale jak widać udało mi się oswoić jeden wyjątkowy rodzaj MICE i odnalazłam w nim przyjazną dla mnie stronę.

Meetings Incentive Conference Events bo o tym mowa, to obszar, w którym poruszam się, pracuje, obserwuje, działam od 13 lat. To miłość od pierwszego wejrzenia i związek, który choć burzliwy trwa i rozkwita na nowo. Nie będę tu teraz przytaczała mojego CV – jeżeli jesteś ciekawy – zajrzyj proszę na LinkedIn 🙂

Od kilku lat piszę do różnych magazynów, gazet, portali branżowych komentarze na temat przemysłu spotkań i branży eventowej i hotelarskiej. Jestem obecna na konferencjach i szkoleniach branżowych jako prelegent, wykładowca, trener i ekspert. Działając w tej branży od zawsze fascynowały mnie obiekty i miejsca spotkań a w ostatnim czasie sporo uwagi poświęcam też destynacjom, marketingu miejsc i event marketingowi.

Co zatem tu znajdziesz w najbliższych dniach, miesiącach a mam nadzieję i latach?

Po pierwsze będę starała się przybliżać ciekawe i interesujące obiekty oraz miejsca w Polsce i na świecie od strony uczestnika spotkań. Będą to obiekty konferencyjne i kongresowe, hale wystawiennicze, stadiony, ośrodki sportowe, hotele, pałace, dworki itp. Nie obejdzie się bez komentarza, ale głównie tego w wymiarze pozytywnym. Bo pokazywać trzeba to co dobre a nie to co … mniej dobre 🙂 To nie jest blog szyderczy lecz pozytywny, do kawy, kakao czy herbaty 🙂

Po drugie będę poszukiwała nowości, trendów, ciekawych rozwiązań na różnych targach branżowych i nimi się tu dzieliła. Wprowadzę tu trochę MICEowego lifestylu a potem trochę więcej.

Po trzecie będę się starała docierać do ciekawych osób i przedstawiać Tobie ich komentarz do różnych wydarzeń ale głównie będą to rozmowy o tym co dzieje się w strefie obiektów i miejsc spotkań. Zakulisowe czy kuluarowe rozmowy dają najwięcej wiedzy.

Ale przede wszystkim chcę tu prowadzić dialog, poznawać Twoje bolączki, Twoje oczekiwania, Twoje zdanie co się sprawdza, co jest piękne, gdzie warto zajrzeć. Miejsc wyjątkowych, unikalnych i wartych polecenia jest mnóstwo – odnajdźmy je. Trochę się pośmiejemy, trochę powkurzamy – a co! Polska jest piękna – pamiętajmy o tym.

To będzie blog głównie o miejscach, obiektach i destynacjach, oraz wszystkich elementach jakie z nimi związane w obszarze MICE i szerokiej tematyce marketingu miejsc. Nie zabraknie też tu wspomnianego MICEowego lifestylu. W swoich rozważaniach będę kierowała się subiektywizmem i … emocjami, bo to największa siła w odczuwaniu otoczenia. 

Dziękuję, że tu zajrzałeś Drogi Czytelniku, Droga Czytelniczko. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej, i że nie raz wypijemy tu wspólną kawę obserwując i komentując co dobrego i ciekawego dzieje się w tym cudownym MICEowym świecie. Komentuj, zadawaj pytania, sugeruj co Cię interesuje. Rozmawiajmy! 🙂

10

Zapraszam do lektury i kontaktu ze mną 🙂

Anna Nowakowska

tel.:   600 175 291

mail: anna@strefamice.pl

 


Podziel się