Napisz czego szukasz?

10 powodów dlaczego 2014 to był dobry rok

Podziel się

Przyszedł ten czas kiedy zmienia się data w kalendarzu. No tak zmienia się ona codziennie 🙂 ale dzisiejsza zmiana ma jakiś inny wymiar, bardziej spektakularny. To dziś szalejemy, imprezujemy i życzymy sobie wszystkiego co najlepsze, a jutro gdy się obudzimy pewnie powiemy sobie coś w stylu: no dobra czas na zmiany: rzucam palenie, zaczynam biegać, schudnę 10kg itd Postanowienia!Dla mnie dzisiejszy dzień jest takim samym dniem jak ten wczorajszy i jutrzejszy chociaż faktycznie zatrzymałam się na chwilę by zrobić swego rodzaju podsumowanie 2014  – co mi wyszło z tych przemyśleń?

 

10 powodów dla których to był dobry rok! (kolejność przypadkowa)

 

1. Na mapie Polski pojawiło się kilka naprawdę ciekawych obiektów chociażby ICE Kraków czy Arena Kraków oraz nowych holeli m.in Airport Hotel Okęcie czy Hotel DoubleTree by Hilton w Warszawie

2. Dominowała edukacja branżowa – odbyło się wiele spotkań i ciekawych inicjatyw, które wzmacniają wizerunek branży, skupiają się na rozwoju eventu jako narzędzia czy wreszcie scalają branże. Warto tu wymienić takie inicjatywy jak: Meetings Week Poland, Debaty Branżowe SBE, konferencja Innowacje w przemyśle spotkań (orgaizowana przez SKKP) , PEMES 2014, konferencja Hotel & Tourism Trends (Organizowana przez magazyn Hotelarz i Horwarth HTL) czy konferencje Event Biznes (Organizowana przez SBE we współpracy z KAE)

3. Zakończyły się pierwsze 2 edycje Studium Event Management i została uruchomiona edycja III – to moje dziecko więc dumna jestem podwójnie 🙂 Ogrom pracy ale i satysfakcji gdy po ukończeniu tego kursy jego absolwenci zdobywają pracę w branży i zaczynają odnosić swoje pierwsze eventowe i hotelarskie sukcesy (Paweł Grabowski, Beata Gryboś, Marta Molicka, Patrycja Stachurska, Monika Kulesza -Wiktorowska – pozdrawiam 🙂 )

4. Branża zaczęła się jednoczyć, rozmawiać, poczuliśmy potrzebę wspólnych wymian doświadczeń, bardziej otworzyliśmy się na siebie – do dobrze wróży na nowy rok, że wśród nas pojawia się więcej optymizmu i serdeczności.

5. Wybraliśmy po raz kolejny Ambasadorów Kongresów Polskich – to bardzo ważne wyróżnienie, bo dzięki tym osobom m.in zdobywamy nowe kongresy, które odbędą się w Polsce

6. Po raz kolejny odbyły się dwie branżowe gale Osobowości Roku MICE oraz MP Power Awards – uhonorowanie najwybitniejszych w branży to zawsze wyjątkowe wydarzenia. Dobrze jest móc obserwować najlepszych, uczyć się od nich i czerpać wzorce – dobrze że są takie osoby wśród nas!

7. Znaleźliśmy czas na wsparcie innych i akcje charytatywne: na wyróżnienie zasługują Poland Business Run oraz ELFY SBE – kawał dobrej roboty!!! Fajnie, że widzimy coś więcej niż czubek własnego nosa – a naprawdę jest komu pomagać. Wojtek Liszka, Piotr Lenczewski, Olga Krzemińska-Zasadzka – WIELKI SZACUN!

8. Polska otrzymała nagrodę Six Star Diamonds Award za wysokie standardy jakości i obsugi gości biznesowych, bezpieczeństwo podróżowania czy bardzo dobre wyniki branży hotelarskiej. To bardzo prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez The American Academy of Hospitality Sciences. Czyli jednak jesteśmy fajny krajem 🙂

9. Odbyło się wiele eventów na naprawdę międzynarodowym poziomie: na wyróżnienie zasługują Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn (mimo afery przetargowej i korupcyjnej) ale warto też zwrócić uwagę na rosnącą jakość festiwali, koncertów, eventów masowych czy korporacyjnych – te ostatnie to często prawdziwe eventowe dzieła sztuki. Wielki szacun tu dla agencji eventowych, które w ostatnim roku wzbiły się na wyżyny kreatywności i jakości m.in dzięki zatrudnianiu naprawdę wyjątkowych sprawdzonych i bezpiecznych podwykonawców. W eventach nie można oszczędzać na jakości! Cieszę się, że w naszym kraju zaczyna to być zauważane.

10. Last but not least jak to mówią 🙂 to był rok inauguracji mojego bloga :), który pod jego koniec przeszedł lekką metamorfozę 🙂 Rok rożnych obserwacji, nowych wyzwań dla mnie, sukcesów i poznania nowych bardzo ciekawych ludzi. Dziękuję, że tu jesteście, że czytacie i komentujecie (głównie w mailach).

Słowo na koniec:
Gdy zakładałam bloga pojawiły się komentarze, że stanę na czele loży szyderców i teraz będę wszystko krytykować – wręcz przeciwnie!!! 🙂 Krytykować można zawsze, ale po co! Za dużo jest jadu i złośliwości na świecie. Ja chcę zwracać uwagę na to co dobre, wartościowe, pokazywać ludzi, którzy są wyjątkowi! Potrzeba nam więcej optymizmu i życzliwości 🙂 I dokładnie tego sobie i WAM w tym Nowym 2015 Roku życzę 🙂

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!

sylvester-435376_1280

 


Podziel się

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

code