Napisz czego szukasz?
  • /
  • Branża MICE
  • /
  • 2015 – to będzie bardzo dobry branżowo rok – cz.1 EMEC

2015 – to będzie bardzo dobry branżowo rok – cz.1 EMEC

Podziel się

Witajcie po przerwie. Najpierw dopadła nas, a już mnie szczególnie, błogość okresu świąteczno-noworocznego by potem bardzo płynnie i z wielką pompą wejść w okres … grypowy. Jak mnie zwaliło z nóg tak się dobre 2 tygodnie podnieść nie mogłam…a i końca póki co nie widać, bo dziś lekarz dopatrzył się rozwijającej anginy…ehh witaj Nowy Roku.

Ale…chorowanie chorowaniem a mi tęskno do Was. Właśnie przekopałam się przez 126 zaległych maili i wiecie co… DZIĘKUJĘ!!! Za co? Za to co czytam od Was, za różne propozycje współpracy, odwiedzania obiektów, przybywania na konferencje – dziękuję, że chcecie rozmawiać. Dziś wiem, że ten blog ma sens, że chcecie go czytać i poświęcać czas. Przed nami kolejne ponad 300 wspólnych dni i jak patrzę w kalendarz to zapowiada się naprawdę fajny branżowo rok a już jego pierwsza połowa szczególnie. Tym samym zapraszam Was na cykl wpisów poświęconych branżowym (eventowym i hotelarskim) spotkaniom, konferencjom, galom itp. Niektóre zostaną opisane przed, z kilku pojawi się relacja w trakcie a nawet po wydarzeniu. Jestem kompletnym branżowym entuzjastą takich spotkań dlatego też pomysł na ten cykl.

Pierwszy wpis poświęcam EMEC czyli European Meetings and Events Conference, które w tym roku a dokładnie 1-3.02.2015 zawita do naszego kraju. Dla tych, którzy tę nazwę słyszą po raz pierwszy (nie ukrywam, że pół roku temu też mało wiedziałam o tym spotkaniu) już pędzę, z kilkoma słowami wprowadzenia i wytłumaczenia co to za wydarzenie.

EMEC zainicjowane jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie MPI, ale organizatorów jest więcej (W naszym przypadku – bo w każdym kraju jest inaczej –  są to Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna czy Poland Convention Bureau, Urząd Miasta Krakowa, Kraków Convention Bureau, ICE Congress Centre i wiele innych podmiotów). To wydarzenie przede wszystkim o charakterze edukacyjno- networkingowym, (czyli takie, które ja lubię najbardziej 🙂 ), w trakcie którego wyznaczane są nowe kierunki i trendy, które będą obowiązywać w nadchodzących latach. W trakcie EMEC 2015 odbędzie się około 50 sesji edukacyjnych organizowanych przez MPI, w tym warsztaty przed konferencjami, dogłębne analizy oraz 30-minutowe spotkania tematyczne dopasowane do różnych podmiotów branży.
To co jednak moim zdaniem oprócz edukacji samej w sobie (którą ja cały czas uważam za ogromnie ważną w rozwoju branży)  jest bardzo istotne, to to, że na konferencji pojawi się wielu meeting plannerów z Europy i USA a nasi rodzimi przedsiębiorcy będą mieli szanse nawiązać z nimi współprace i (mam nadzieje) zaowocuje to kolejnymi spotkaniami, które zostaną zorganizowane w naszym kraju. To chyba jedno z ciekawszych i bardziej wartościowych spotkań, które ma na celu (oprócz wspomnianej edukacji, wymiany doświadczeń oraz networkingu) promować destynację, w której odbywa się wydarzenie, jako w pełni profesjonalną lokalizację na organizację wydarzeń międzynarodowych. Tylu zagranicznych meeting plannerów nie ściąga chyba żadne inne wydarzenie (no oprócz targów turystyki biznesowej, ale tych w Polsce nie mamy…i chyba długo mieć nie będziemy). Organizatorzy spodziewają się około 300 osób (to dużo jak na takie wydarzenie) z czego 70-80% to goście zagraniczni.
Zapytałam Wojtka Liszkę, Prezesa MPI Poland dlaczego warto wsiąść udział w EMEC i Wojtek odpowiedział mi w taki oto sposób:
Po pierwsze – Edukacja- na wyciągniecie reki otrzymujemy wiedzę, której na ogół musimy szukać bardzo daleko. Tu wiedza przyjeżdża do nas, do Polski.
Po drugie – Kontakty Biznesowe- pokazujemy Polsce planistów z całego świata. EMEC to swoisty fam trip dla 300 osob.
Po trzecie – Inspiracje – 100% osób, które wzięły udział w EMEC 2013 potwierdziło, że poleciłoby konferencje znajomym. 
To miejsce gdzie należy być aby rozumieć w jakim kierunku poprowadzić swój biznes, gdzie przewidywane jest pojawianie się popytu, jakie będą nawyki konsumentów.
Muszę wam całkiem obiektywnie powiedzieć – warto! (i dla tych co się doszukują nieszczerości – nikt mi za ten wpis nie zapłacił :)!) Takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nie było a jak się okazuje na dniach będzie na wyciągnięcie ręki. Obok wydarzenia głównego jest też sporo spotkań towarzyszących m.in spotkania o charakterze CSR. Brawo dla Organizatorów, że nie zapominają o tym ważnym aspekcie.
emec
O EMEC można by pisać i pisać, przytaczać archiwalne konferencje i wpisy, ale ja odeślę WAS do głównego źródła wiedzy na ten temat czyli:
Tu znajdziecie wszystkie informacje.
Nie trać czasu – zapisz się już dziś. Naprawdę warto! Nie wiadomo kiedy drugi raz taka konferencja będzie tak blisko nas 🙂

Podziel się

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

code