Napisz czego szukasz?
 • /
 • Branża MICE
 • /
 • 5 powodów, dla których wybiorę się na Meetings Week Poland
5 powodów, dla których wybiorę się na Meetings Week Poland
-->
4237 Wyświetleń

5 powodów, dla których wybiorę się na Meetings Week Poland

Podziel się

Marzec obfituje w bardzo ciekawe branżowe spotkania. Warto wygospodarować trochę czasu i pojawić się chociaż na kilku z nich. To będzie dobrze zainwestowany czas – gwarantuję. Zobacz co przed nami w nadchodzącym czasie i rezerwuj czas w kalendarzu.

Zanim o tym co przed nami, tym wszystkim, którzy interesują się głównie incentive polecam wydarzenie Meet The Bidder. Wczoraj miała miejsce 21 edycja tego wydarzenia, a na ten rok organizatorzy zaplanowali już 2 kolejne:
27th June 2018 – Meet The Bidder 4th CvB Summit – 27 czerwca 2018
21st November 2018 Meet The Bidder Grand Edition – 21 listopada 2018

„Meet The Bidder”, z wydarzenia na wydarzenie rośnie w siłę. Mimo gorącego sezonu w branży oraz wielu nakładających się na siebie czasowo wydarzeń branżowych organizatorom udaje się zgromadzić jednego dnia czołowych organizatorów wyjazdów MICE, wyjazdów szytych na miarę i luxury travel w  Polsce. Czym jest MTB? To cyklicznie wydarzenia poświęcone branży MICE. Odbywają się w Warszawie kilka razy w roku. Podczas tych jednodniowych warsztatów Polscy organizatorzy wyjazdów zagranicznych mogą spotkać się z dostawcami usług MICE – w tym biur DMC (Destination Management Companies), hoteli, biur promocji krajów, miast czy regionów czy Convention Bureaux z całego świata. Zobaczcie relację z przedostatniej, listopadowej edycji.

Tak, jestem fanką branżowych spotkań. Dlaczego? Z kilku powodów: merytoryczne wykłady, inspirujący mówcy, networking i możliwośc poznania osobiście znakomitych osobistości branży i nawiązania spektakularnych kontaktów. Wystarczy odrobina zaangażowania, otwartego umysłu i chęci do rozmów. Te wszystkie możliwości daje nam cały najbliższy tydzień. Dlaczego? Bo przed nami Meetings Week Poland 2018  To najważniejszy tydzień branżowy jaki ma miejsce w ciągu roku. Ideą Meetings Week Poland (MWP) jest promocja i profesjonalizacja przemysłu spotkań, sektora gospodarki określanego również jako turystyka biznesowa oraz branża spotkań i wydarzeń. W tym roku to już 6 edycja! Zobaczcie podsumowanie z zeszłego roku:

Mam nadzieję, że znacie to wydarzenie oraz będziecie tam w wybranym przez siebie dniu lub dniach. Jeżeli jeszcze ktoś się waha, lub nie dokonał rejestracji, to poniżej 5 powodów, dla których moim zdaniem warto uczestniczyć w Meetings Week Poland 2018.

5 dni maksymalnej dawki energii, merytoryki i obecności wspaniałych ludzi.

Meetings Week Poland to największe wydarzenie branżowe, największe gdyż trwa aż 5 dni i skupia grubo ponad 1000 uczestników. Przez pięć dni organizatorzy zapraszają na konferencje, szkolenia i warsztaty, które służyć mają pogłębianiu wiedzy, wymianie opinii i nawiązywaniu relacji biznesowych. Tematyka spotkań jest bardzo szeroka i każdy znajdzie tu coś dla siebie, od tematów gospodarczo – politycznych dotyczących turystyki biznesowej w Polsce, po elementy produkcyjne i techniczne wydarzeń eventowych, przez tematy motywacyjno – biznesowe w obszarze incentive travel czy prawne dotyczące interpretacji przepisów czy ustaw. Nie zabraknie też tematów bliskich hotelarzom oraz młodym liderom branży MICE. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Program jest bardzo różnorodny, ciekawy i inspirujący.

Cała branża w 1 miejscu

Przedsięwzięcie powstało w wyniku porozumienia czterech stowarzyszeń branżowych: MPI Poland, Stowarzyszenia Branży Eventowej, Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce”, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel. Do grona współorganizatorów dołączyli Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, The Warsaw Voice, MeetingPlanner.pl oraz SITE Poland. To kluczowe organizacje branży MICE. Dosłownie wszyscy w 1 miejscu.

Ludzie

Program i merytoryka są ważne ale najważniejsi są ludzie – to oni tworzą branże, są osobowościami, stanowią o jej charakterze i kształcie. Podczas tego tygodnia będą wszyscy, wszyscy najważniejsi. Będzie można z nimi porozmawiać, napić się kawy, wymienić spostrzeżeniami i wizytówkami też 🙂 będzie można nawiązać wiele ciekawych kontaktów i posłuchać doświadczeń nie tylko z Polski ale i ze świata.

Różnorodność programowa, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.


PONIEDZIAŁEK:
Meetings Week Poland tradycyjnie już rozpocznie konferencja Poland Meetings Destination, podczas której poruszone zostaną zagadnienia dotyczące pozycji i promocji Polski jako destynacji biznesowej oraz wymiar gospodarczy przemysłu spotkań. Podczas kilku paneli dyskusyjnych głos zabiorą między innymi przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i jej Poland Convention Bureau, lokalnych convention bureau, środowisk samorządowych i akademickich, a także reprezentanci organizacji branżowych.  Debaty przygotowane przez organizatorów poruszą tematy tj: Przemysł spotkań czyli katalizator rozwoju czy Jak finansować rozwój krajowego i lokalnego produktu turystycznego? Mateusz Czerwiński, dyrektor, Warsaw Convention Bureau przedstawi prezentację dotyczącą współpracy lokalnych przedsiębiorców z jednostkami administracyjnymi: Kongres z 30.000 uczestników w Warszawie czyli bez współpracy ani rusz.  Organizatorem tego dnia jest The Warsaw Voice Multimedia Platform 

WTOREK: Drugiego dnia dowiesz się jak metoda wizualizacji pozwala budować strategie i planowanie wydarzenia. Ten dzień organizuje Stowarzyszenie Branży Eventowej, o czym usłyszysz? ZASADA TRZECH Najważniejsze w wydarzeniach to wyznaczyć sobie cel osobisty, cel zespołu i cel eventu. Znając sposoby kreowania zasady trzech twój event zawsze da Ci wiele radości, spokoju oraz opanowania w najbardziej kryzysowym momencie. METODA MAPINGU MYŚLOWEGO Poznając tę metodę organizując event zawsze będziesz pamiętać o jego wszystkich elementach. BARWY EVENTU Zanim przygotujesz wydarzenie powinieneś zrozumieć do jakiego typu ono należy i jakie elementy są konieczne by go zrealizować. Nauczysz się dobierać odpowiednie osoby do swojej roli i odnajdziesz swoje miejsce w zespole. PRZED , W TRAKCIE I PO EVENCIE Metoda budująca świadomość odpowiedzialności oraz kreatywności przy organizacji wydarzeń. Gościem specjalnym tego dnia będzie Czesław Mozil.

ŚRODA: to dzień organizowany przez Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel oraz Society for Incentive Travel Exellence. Tematem tego dnia będą wysokie standardy prowadzenia projektów incentive travel, etyka w biznesie, regulacja rynku związana z nową ustawą o imprezach turystycznych, dobre praktyki we współpracy agencji i działów zakupów oraz bezpieczeństwo wyjazdów i klientów. Jakie dokładnie pojawią się tematy?

 • Jakie zmiany i konsekwencje dla organizatorów wprowadza nowa ustawa o imprezach turystycznych?
 • Jakie sankcje grożą firmom za działania niezgodne z Ustawą?
 • Na czym polega zabezpieczenie w postaci gwarancji ubezpieczeniowej (I filar) oraz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (II filar)?
 • Na co klient powinien zwracać uwagę dokonując wyboru agencji?
 • Jak efektywnie współpracować na linii klient-agencja?
 • Jak przeprowadzić przetarg, aby uzyskać wartościowe, rzetelne i kreatywne oferty?
 • Jak przygotować się na różne zagrożenia i na nie reagować np. zamachy terrorystyczne, napady, drobne kradzieże, różnice kulturowe, choroby, szczepienia.

CZWARTEKto temat m.in. RODO. Organizatorem tego dnia jest Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce. Rok 2018 wprowadza wiele  nowych  albo zmienionych regulacji prawnych i finansowych dla organizatorów spotkań, ale także w szerszej skali dla wszystkich polskich przedsiębiorców. W lipcu 2018 zacznie obowiązywać nowa ustawa o imprezach turystycznych  i powiązanych usługach turystycznych, którą mogą zostać objęci organizatorzy spotkań i podróży biznesowych. Od maja 2018 musimy wdrożyć RODO, zmiany w zakresie ochrony i przetwarzania danych osobowych są duże względem tych obecnie obowiązujących przepisów. Nie będzie można domyślnie zaznaczać okienek ze zgodą na przetwarzanie danych.  Nie będzie można uzależniać pobierania gratisów od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych. Ile celów przetwarzania danych tyle klauzul informacyjnych i oddzielnych zgód. Nie będzie można  profilować klientów po takich cechach,  jak wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania czy wykonywany zawód i wysyłać im spersonalizowanych ofert. Również w roku 2018 zacznie obowiązywać certyfikacja INFARMY, program, który w roku 2017 prowadzony był przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm  Farmaceutycznych INFARMA  pilotażowo, od nowego roku będzie powszechnie obowiązujący dla wszystkich organizatorów szkoleń i konferencji dla przedstawicieli zawodów medycznych. W przyszłym roku czekają nas również zmiany w przepisach finansowych, najprawdopodobniej od kwietnia 2018 będziemy zmuszeni mieć dwa konta bankowe – podstawowe i do VAT, Minister Finansów wprowadza „split payment”, na zasadzie dobrowolności, ale to nabywcy naszych usług będą decydować o tym jak będą nam płacić za nasze usługi, jakie mogą być tego konsekwencje ? Mamy wiele pytań i jeszcze więcej wątpliwości, zaproszeni przez SKKP eksperci wskażą najważniejsze obszary zmian, na które będziemy musieli zwrócić uwagę w naszej działalności gospodarczej.

Tego dnia odbędzie się również Spotkanie Convention Bureaux (POT) czyli spotkanie regionalnych Convention Bureaux z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej. Doroczne spotkanie polskich regionalnych convention bureaux z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej wspólnych działań oraz współpracy na najbliższy rok podczas wydarzeń takich jak targi branżowe, prezentacje, przygotowania kolejnych edycji Raportu „Przemysł  Spotkań i Wydarzeń w Polsce” oraz działania Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Convention Bureaux są pierwszym kontaktem dla wszystkich poszukujących informacji dotyczących możliwości organizacji spotkań w Polsce/regionie/mieście i pełnią rolę doradcy i konsultanta w zakresie możliwości konferencyjnych oferowanych na terenie kraju. Spotkanie ma charakter zamknięty i jest dedykowane tylko dla przedstawicieli convention bureaux.

PIĄTEK: to aż trzy wydarzenia 1 dnia

FORUM OBIEKTÓW, organizowane przez MPI Poland Chapter oraz Z-factor. To dzień pod hasłem: JEDEN DZIEŃ – WIELE PUNKTÓW WIDZENIA. Dynamiczne wydarzenie edukacyjno-motywacyjne dla hotelarzy i reprezentantów centrów konferencyjnych. Nowoczesna formuła oparta na ONE-MAN SHOWS (krótkie wystąpienia autorskie praktyków branży) i TIME-OUT SESSIONS (Kilku mówców i 5 min na przedstawienie swojej perspektywy). Prezentacja CASE STUDIES obiektów nominowanych do MP Power Awards. Wszystko to z DUMĄ z bycia częścią branży obiektów!

IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw 2018 jest już XIII edycją tego wydarzenia w Polsce. Poszczególne panele konferencji zostały przygotowane tak, aby dać studentom ogólną wiedzę na temat przemysłu spotkań oraz przedstawić możliwości rozwoju kariery w tej dziedzinie. Sesje tematyczne mają za zadanie również motywować uczestników, inspirować oraz wyjaśnić cele umiejętnego networkingu, który jest ważnym elementem każdej branży. Podczas specjalnej sesji round-table discussion studenci spotykają z wybranymi ekspertami danego segmentu przemysłu spotkań w mniejszych grupach, dzięki czemu mają unikalną szansę do bezpośredniej rozmowy z profesjonalistami z całego świata i zadania im bardziej szczegółowych pytań. Dodatkowo w ramach programu Future Leaders Forum organizowany jest konkurs IMEX Univeristy Challenge sponsorowany przez sieć hoteli Marriott. Konkurs ten umożliwia studentom wykazanie się swoją kreatywnością w planowaniu wydarzeń. Nagrodą dla zwycięzców każdego z półfinałów University Challenge jest udział w największych targach przemysłu spotkań IMEX we Frankfurcie, gdzie wybrani studenci prezentują swoje propozycje. Nagrodą główną jest udział w konferencji MPI World Educational Congress.

i na koniec finał finałów 🙂 czyli Gala MP Power Awards, której organizatorem jest portal  Meetingplanner.pl

Meeting Planner Power Awards jest pierwszym konkursem poświęconym branży eventowej i poszukującym najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży.
Zadaniem MP Power Awards poprzez wyróżnienie najlepszych projektów i pokazanie ich efektów jest promocja profesjonalizmu branży eventowej oraz budowanie świadomości wartości narzędzi z jej zakresu. Długofalowo celem konkursu jest także podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami.
Założeniem organizatorów MP Power Awards jest także integracja branży oraz budowanie platformy komunikacji pomiędzy tworzącymi ją sektorami. MP Power Awards tworzą: MP Power Projekt, MP Power Venue, MP Power 12. MP Power Produkt Konkursem towarzyszącym MP Power Awards jest Kreatywny Roku Branży Eventowej. W tym roku mam zaszczyt znaleźć się wśród nominowanych osobistości w MP POWER AWARDS, POWER 12 w kategorii OPEN 🙂 Trzymajcie kciuki!

Czyli jak widać – nudy nie ma 🙂 Pełen i szczegółowy PROGRAM o TU

Ostatnim powodem, który zachęca do uczestnictwa w Meetings Week Poland 2018 jest:

Atrakcyjna cena


Nie lubię przepłacać dlatego cena tego wydarzenia była dla mnie od początku istotna. I uważam, że jak na taki zastrzyk merytoryki to cena jest bardzo przystępna a już najbardziej opłaca się wykupić Meetings Week Pass – czyli dostęp do całego tygodnia. Nie wszystkie wydarzenia są płatne ale na wszystkie obowiązuje rejestracja. Nie czekajcie i się REJESTRUJCIE o TUhttp://meetingsweek.pl/rejestracja

 

Mam nadzieję, że Was przekonałam i że spotkamy się w przyszłym tygodniu w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Nie zapomnijcie 19-23.03.2018
To jest naprawdę najlepszy tydzień jaki może Wam dać branża spotkań i najwięcej co możecie z niej merytorycznego wynieść. To co – z kim się widzę? I który dzień wydaje się wam najbardziej ciekawy?


Podziel się

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

code