Napisz czego szukasz?
 • /
 • MICE Venue
 • /
 • Zachwycające Edynburg International Conference Centre
Zachwycające Edynburg International Conference Centre
-->
3371 Wyświetleń

Zachwycające Edynburg International Conference Centre

Podziel się

exterior-may-2013Można by powiedzieć, że budowa nowych obiektów nie idzie w parze z ekologią. Znak równości stawiając między słowami ekologia i cywilizacja – raczej dziwne. A jednak! Ciągle rozwijający się przemysł spotkań dzięki ciągłemu przyczynianiu się do poprawy i wzmocnienia środowiska oraz jego ochrony pozytywnie wpływa na rozwój wielu destynacji. Liczne programy rewitalizacji miast na całym świecie, zostały oparte na budowie nowych centrów konferencyjnych w obszarach zaniedbanych i opuszczonych.

Jednym z takich przykładów jest centrum konferencyjne jakim jest Edinburgh International Conference Centre. Nie dość, że zbudowane na szczególnym terenie to jeszcze z wielką przykładnością jeżeli chodzi o ekologię. To też jedno z niewielu centr konferencyjnych, które na każdym kroku działalności zaznacza swoje ekologiczne podejście do …. biznesu.

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam to centrum konferencyjne – zachwyciłam się. Zachwyt ogarnia mnie też w każdym momencie gdy do niego wracam, chociażby śledząc tylko www.  Przestrzeń, rozmach ale przede wszystkim niesamowita technologia jaką zainstalowano w obiekcie imponuje. Najnowocześniejsze udogodnienia, możliwości zmian i szybkiego przearanżowania powierzchni, a do tego łatwe i bezkonfliktowe montaże i demontaże – o tym marzy nie jeden organizator eventów. To centrum zostało zaplanowane z niesamowitą dokładnością uwzględniając chyba każde sugestie branży eventowej.

Położony w samym sercu eleganckiej i zabytkowej stolicy Szkocji, EICC jest jednym z największych na świecie wybitnych miejsc do organizacji konferencji, targów i wszelkiego rodzaju eventów. To niebywałe centrum konferencyjne jest własnością Rady Miasta w Edinburgu i działa jako niezależne i komercyjne przedsiębiorstwo. Obiekt, którego koszt przebudowy szacowany jest na około 85 milionów funtów, oferuje obecnie jedne z najlepszych na świecie urządzeń i nowoczesnych technologii.

W EICC jest chyba wszystko czego może zapragnąć organizator jakichkolwiek eventów. Zacznijmy od sali Pentland – niezwykłe audytorium mieszcząc 1200 osób. Cóż w tym niezwykłego? A mianowicie to, że audytorium to może w dowolnym momencie przemienić się w 3 niezależne audytoria. Razem stanowią jedną bardzo interesującą powierzchnię, osobno tej atrakcyjności nie tracą – wciąż stanowią integralną siebie część i mogą ciekawie wpływać na scenariusz eventu – tym bardziej, że rozsunięcie ścian a właściwie przekręcenie mniejszych audytoriów to zaledwie kilkanaście sekund.

floorplan-pentland

pentland_suite_-_from_stage    pentland_suite

 

Druga przestrzeń to wielofunkcyjna sala Lennox stworzona w najnowszej technologii, zawiera m.in. ruchomą, modułową podłogę, która może być w bardzo łatwy i przystępny sposób skonfigurowana na kilka różnych ustawień tj: bankiet warstwowy, audytorium, czy arena. Jeżeli wy również chcecie zachwycić się możliwościami technicznymi tej sali – polecam film, na którym przedstawiona jest animacja zmiany ustawień sali z wykorzystaniem ruchomej podłogi – nie wierzysz – zajrzyj TU i TU Najlepiej jednak tę funkcję przedstawiono na filmie zaprezentowanym przez Virtual Venue Visit – możliwości ruchomej podłogi możecie zobaczyć od 5:50 minuty Ruchoma Podłoga w EICC

lennox-suite-banquet     lennox-suite-tiered-cabaret

lennox-suite-level-2_2_updated

 

 

Jak już wspomniałam niezwykłą rolę w tym obiekcie odgrywa ekologia. Zarządcy budynku podeszli niebywale odpowiedzialnie do projektu oraz jego wpływu na środowisko angażując się w znacznym stopniu w działania ECO oraz planując działania zgodne ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. EICC stało się w mieście wizytówką jego rewitalizacji. Zaniedbany sektor gospodarczy dzielnicy, w której wybudowano centrum konferencyjne szybko osiągnął fazę wzrostu głównie dzięki swojemu flagowemu produktowi jakim jest oczywiście EICC. Od momentu otwarcia w 1995 roku, w obiekcie pojawiło się ok 980.000 delegatów odbyło się ponad 2400 zdarzeń, a te wszystkie działania wygenerowały sumę £340 mln , które znacznie wpłynęły na gospodarkę miasta. Czy ktoś w tym miejscu powie, że dobre obiekty nie mają wpływu na gospodarkę i rozwój regionu? Chyba nie będzie odważnego 🙂

Celem EICC – jak donosi strona www obiektu – jest zachwycenie klienta, pozyskanie jego zaufania oraz ponowna organizacja jego wydarzenia. To cele każdego obiektu konferencyjnego czy hotelu na świecie 🙂 ale, …. na wspomnianej stronie internetowej EICC dumnie chwali się informacją, że 60% klientów wraca do EICC ponownie z organizacją eventów. Na rynku, w którym coraz częściej normą jest organizowanie spotkań w różnych miejscach i za każdym razem gdzie indziej, tak wysoki procent powrotów to ewenement na skalę światową. Gratulujemy!

EICC to wielka duma miasta Edynburg, które pokazuje, że nie tylko dziedzictwo kulturowe jest ważne aby ściągnąć do destynacji turystyczny biznes. Trzeba zawsze patrzeć w przyszłość i gonić za najnowocześniejszymi trendami i rozwiązaniami technicznymi, czego właśnie przykładem jest zdobywające liczne nagrody w dziedzinach światowej klasy obiektów – Edynburg International Conference Centre.

O tym miejscu można by pisać i pisać i pewnie nie raz do niego wrócę omawiając chociażby jeden element – tymczasem polecam obejrzenie jeszcze jednego filmiku Edynburg International Conference Centre

Marzy mi się taki obiekt w Polsce 🙂 a Wam?

zdjęcia pozyskane ze strony www obiektu http://www.eicc.co.uk/


Podziel się

2 komentarze

 1. Rob Davidson

  My city ! Great venue.

  1. Anna Nowakowska

   Rob, I love this venue. I show it also to my students. Hope that some day something similar will be in Poland 🙂

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

code