Napisz czego szukasz?
nie tylko Conchita Wurst
-->
2199 Wyświetleń

nie tylko Conchita Wurst

Podziel się

SH_2014D8_R1_germany-2Ale Was ostatnio zaniedbuje – aż brak mi słów 🙁 Tematy w głowie się kłębią na potęgę, obiekty piszą i zapraszają aby przyjechać i ocenić potencjał eventowy i szepnąć coś na blogu a ja… mam lekkie ostatnio czasowe zawirowania ale… widać już światełko w tunelu 🙂 i biegnę do niego by znów tu trochę popisać. Jakoś ostatnio sporo wrogości i nienawiści obserwuje i przyznam, że strasznie mnie to męczy. Każdy z nas szuka tematu do plotki, wyciąga z wypowiedzianego zdania zupełnie inny kontekst niż powinien, widzi białe – mówi czarne. Nie inaczej jest z Conchitą Wurst – ciągle słyszę „kobieta z brodą”. ??? przecież to facet!!! tylko przebrany za kobietę!! a nie odwrotnie. Generalnie cała Eurowizja kręciła się tylko i wyłącznie wokół tego tematu, no może czasem coś powiedziano o dziewczynach Donatana…. ale w kółko tylko Conchita i Conchita.

Niestety mało kto zauważył, że tegoroczna edycja Eurowizji to było prawdziwe SHOW. A było!!! Multimedialnie przyznaję, nie widziałam czegoś lepszego. Na uwagę zasługuje scena, jej rozplanowanie, prosta w klasyce ale za to bardzo efektowna. Zobaczcie jak wyglądała produkcja sceny oraz efekt końcowy – ten film jest naprawdę bardzo interesujący:  The Making of Eurovision Song Contest – Production design i ciekawy w wypowiedzi producenta.

a gdyby ktoś miał mniej czasu to warto zerknąć tu: Budowa sceny

Scena, światła, rozplanowanie eventu – wszystko to warte jest zaznaczenia. Ja oczywiście nie mogłam napatrzeć się też na sam obiekt!!! Tak już mam, że jak się dzieje coś w TV, jak pokazują jakiś event, to pierwsze co – zwracam uwagę na miejsce eventu 🙂

B & W Hallerne  to dawny kompleks przemysłowy położony na wyspie Refshaleøen w Kopenhadze ,Dania . Zbudowany na początku 1960 przez Burmeister & Wain , kompleks składa się z dwóch dużych hal, które były używane do budowy statków, aż do roku 1996.  Obecnie obiekty są wykorzystywane do działań kulturalnych i rozrywkowych. Konkurs Eurowizji 2014 odbył się w sekcji Hall 2, który został przekształcony w miejsce muzyki o pojemności do 10.000 widzów.Okoliczne budynki i tereny zostały przekształcone w ” Eurowizyjną krainę „, który został użyty do dodatkowych usług związanych z konkursem – zaplecza, miejsca na konferencje prasowe, magazyny itp.

Refs9             Refs2

Sami zobaczcie część tego miasteczka – to przejście z centrum prasowego do hali:

Eurowizja 2014 – Venue i scena

Hala jest imponująca. 50 m wysokości mogłoby być nie najlepszą przestrzenią dla akustyków – okazało się przeciwnie. Przed Eurowizją zrobiono wiele prób i okazało się, że hala idealnie nadaje się na tak spektakularne show. Znajdowało się w niej wcześniej m.in pole golfowe czy miejsce do rozgrywek w paintball. Specjalnie na Eurowizję zostało wymontowanych część konstrukcji, które utrudniałyby widoczność widzom i jednocześnie poruszanie się ekipom telewizyjnym. Oczywiście wszystko z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Dansk Melodi Grand Prix 2013           B_W-hallerne_forvan_820224a

Efekt mogliśmy obserwować w TV. Ja byłam zachwycona i na pewno w kontekście Eurowizji 2014 będę mówiła przede wszystkim o Show i niesamowitym obiekcie 🙂 To co – może jakiś koncert teraz w Stoczni Gdańskiej? 🙂 jest się na czym wzorować.

a i na koniec – ja bardzo lubie podglądać co się dzieje za kulisami eventu. zawsze interesuje mnie backstage więc i tym razem Was zapraszam do podejrzenia zdjęć z kulis Eurowizji 2014 i oczywiście B&W Halle

Galeria – Backstage 1

Galeria – Backstage 2

Galeria – Backstage 3

 

 


Podziel się

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

code