Napisz czego szukasz?
  • /
  • Branża MICE
  • /
  • Silesia Meetings Challenge i Gala Ambasadorów Kongresów Polskich

Silesia Meetings Challenge i Gala Ambasadorów Kongresów Polskich

Podziel się

Bardzo lubię wydarzenia branżowe, cenię ich twórców za to, że im się chce, wciąż i wciąż tworzyć, dzielić wiedzą, szerzyć informacje a co najważniejsze stwarzać możliwości do wzajemnego spotkania i wymiany doświadczeń a to wszystko w jednym celu  by branża nasza wciąz się rozwijała.

W bieżącym tygodniu w dniach 17-18 września 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach  będzie miało miejsce wydarzenie niezwykłe, moim zdaniem bardzo wyjątkowe. Można by powiedzieć, że to kolejna konferencja poświęcona rozwojowi przemysłu spotkań, kolejna z wielu … ale w błędzie jest ten kto tak myśli.  Silesia Meetings Challenge to spotkanie, które obejmie kilka sesji tematycznych. Podczas sesji inauguracyjnej mówcy omówią nowe możliwości Polski i jej regionów związane z Unia Europejską, w tym dobre praktyki w zakresie aplikowania o fundusze europejskie. Spojrzenie z Brukseli na międzynarodowe projekty i kongresy przedstawi gość specjalny John Wubbe – sekretarz generalny EPPOSI, thinktanku skupiającego stowarzyszenia pacjentów oraz środowiska nauki. Druga sesja przebiegać będzie pod hasłem Smart Cities, dedykowana współczesnym trendom w miastach. W debacie wskazane będą nowe formy wydarzenia, takie jak smart meetings, czy nowych inicjatyw jak obywatelskie ruchy miejskie. W kolejnej sesji omawiane będą szanse dla branży spotkań wynikające z nowych form współpracy europejskiej jakimi są klastry.

Sporo czasu zostanie poświęcone też zagadnieniom branżowym:

  • znaczenie nowoczesnych targów (Żaneta Berus, wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego),
  • imprezy sportowe (Tomasz Piórkowski, dyrektor generalny angelo Hotel Katowice),
  • szanse i zagrożenia dla branży w województwie śląskim (Krzysztof Cieślikowski, AWF w Katowicach).

Nie zabraknie też panelu dyskusyjnego, w którym wystąpią m.in. liderzy wielkich imprez zlokalizowanych w Katowicach: Tadeusz Donocik, prezes RIG i organizator Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Wojciech Kuśpik prezes PTWP S.A., organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Trzecia sesja skoncentruje się na barierach i wyzwaniach stojących przed instytucjami i osobami podejmującymi się zadania pozyskania nowych kongresów. Zmiany zachowań współczesnych klientów, także nowe trendy, mody i technologie kongresowe przedstawią mówcy ze Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”. Sekretarz generalny SKKP Sławomir Wróblewski przedstawi wyniki tegorocznego badania rynkowego nt. oczekiwań Ambasadorów Kongresów Polskich oraz założenia nowej Strategii Programu Ambasadorów do roku 2020.

Warto też zaznaczyć, że konferencja powiązana jest z doroczną Galą Ambasadorów Kongresów Polskich. To wydarzenie, które nagradza wybitne osobistości ze świata nauki, które mają wpływ na lobowanie na rzecz wyboru miejsca na organizację konferencji i kongresów. Warto nagradzać takich ludzi bo to między innymi dzięki ich pracy do Polski zawitają ciekawe wydarzenia, którymi potem możemy się chwalić na cały świat.

Organizatorem jest Stowarzyszenie “Konferencje i Kongresy w Polsce” we współpracy ze Współgospodarzem Miastem Katowice i innymi partnerami. Złotym sponsorem jest Hotel Angelo – sieć Vienna International. Wśród patronów jest Europejska Federacja Stowarzyszeń Profesjonalnych Organizatorów Kongresów EFAPCO i liczne media.

Zobaczcie program i dajcie znać co myślicie o takim wydarzeniu? 🙂  PROGRAM SILESIA MEETING CHALLENGE 


Podziel się

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

code