Napisz czego szukasz?
 • /
 • Branża MICE
 • /
 • Tej jesieni … czyli wydarzenia edukacyjne, na których warto być – cz.1 branża eventowa

Tej jesieni … czyli wydarzenia edukacyjne, na których warto być – cz.1 branża eventowa

Podziel się

Jeżeli interesuje Cię co słychać w branży eventowej lub co ciekawego dzieje się na rynku hotelarskim w Polsce to ten wpis (i kolejny) są dla Ciebie. Dziś zabrałam wydarzenia edukacyjne, które skupiają się na tematyce eventowej. We wtorek znajdziesz tu konferencje i warsztaty  z zakresu hotelarstwa. Nie jest to ranking lecz spis naprawdę wartościowych wydarzeń ułożonych chronologicznie, które nie dość że edukują to również inspirują a do tego skupiają liderów rynku więc chociażby dla networkingu warto się tam wybrać. Większośc z Was posłała swoje dzieciaki wczoraj do szkoły, posłaliście ich tam dla ich dobra. Zróbcie teraz coś dla siebie i własnego branżowego rozwoju i skorzystajcie z tego co oferują wam te wydarzenia. To co z kim z Was i gdzie się spotykam ?

Konferencje eventowe:

05.09.2016 Poniedziałek PEMES 2016 czyli Sympozjum Edukatorów Kadr Zarządzających Wydarzeniami – to jedyne wydarzenie w Polsce, które skupia kadrę szkolącą z zakresu turystyki biznesowej i eventów. Inspiracją do utworzenia konferencji była chęć skupienia uwagi na tym prężnie rozwijającym się sektorze, stymulowanie nauczania i badań w tej dziedzinie, podniesienie jakości kształcenia i rozwój branży.  Zawsze bardzo merytoryczne, oparte na badaniach naukowych, kameralne (liczba uczestników ok 20 osób). Oprócz kadry naukowej spotkasz tu też przedstawicieli branży, liderów rynku, którzy dzielą się swoją wiedzą i wspólnie wypracowują kierunek szkolenia przyszłych kadr w Polsce. To bardzo ciekawe spotkanie dla osób interesujących się eventową edukacją.  Tegoroczna edycja nosi tytuł „Events in Time. współczesne kierunki branży spotkań” i będzie obejmowała tematy związane z kształceniem i edukacją w zakresie turystyki, zarządzania i organizacji wydarzeń, zaangażowaniem biznesu i profesjonalizacją branży spotkań i wydarzeń biznesowych, do których zaliczamy konferencje, kongresy, targi i wystawy, podróże motywacyjne i wyjazdy integracyjne. Warto tam być.

Organizator: Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji http://www.sgtir.edu.pl/

WWW konferencji http://pemes.syskonf.pl/ 

07.09.2016 Środa konferencja Event MIX – to nowe wydarzenie niemniej jednak odbywać się będzie w ramach już znanej imprezy jaką jest Festiwal Marketingu. Program jest interesujący i dotyka różnych aspektów pracy w branży eventowej. Oprócz prelekcji zawiera też panele dyskusyjne, na które serdecznie Was zapraszam – w jednym  z nich dotyczący efektu WOW na eventach mam przyjemność wsiąść udział jako gość, zatem miło mi będzie Was zobaczyć i wspólnie podyskutować. Szykuje się też spora część targowa do zwiedzania także na pewno nie będzie to nudne spotkanie. 

Organizator: OOH Magazine http://oohmagazine.pl/

WWW konferencji: http://eventmix.com.pl/program

19.09.2016 Poniedziałek Storytelling w branży spotkań, czyli jak tworzyć oferty, które wygrywają – to spotkanie to warsztat, ale uznałam, ze warto aby się pojawił w tym rankingu. Jeden mówca Geberth Janssen lecz dwa warsztaty: „How to use storytelling in events” oraz „How to be creative…again” Storytelling jest teraz na czasie a eventy przyszłości to te oparte na pewnej historii. Ludzie nie ufają, nie słuchają, nie zapamiętują – chyba, że opowiadasz! W obecnym kryzysie zaufania i natłoku informacji storytelling okazuje się być najskuteczniejszą umiejętnością komunikacyjną. Storytelling to również sprzedaż bez sprzedawania – bądź wiarygodny, interesujący i inspirujący! Zatem – chcesz być trendy – zapisz się na warsztat i poznaj

Organizator: SITE Poland

WWW konferencji https://sitepoland.evenea.pl/

22.09.2016 Czwartek Branding w przemyśle spotkań – To konferencja naukowo – praktyczna, której organizatorem jest Stowarzyszenie Konkresy i Konferencje  w Polsce. Celem konferencji jest dostarczenie praktycznych zaleceń odnośnie rozwijania produktów turystycznych miast i regionów oraz usług konferencyjno-kongresowych zgodnie z koncepcją produktu markowego i najnowszymi doświadczeniami w tym zakresie w różnych krajach. Zaproszenie do konferencji kierowane jest zarówno do ekspertów brandingu z kraju i zagranicy, jak i przedstawicieli firm turystycznych realizujących politykę budowania marki (brand managers) oraz do samorządowców, w szczególności odpowiadających za wizerunek miast i regionów. Ponadto uczestnikami będą Ambasadorowie Kongresów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Konferencja nawiązuje do 20. rocznicy zainicjowania wdrażania koncepcji produktów markowych w turystyce w Polsce w oparciu o „Strategię Rozwoju Krajowego Produktu Turystycznego” wypracowanej w roku 1996. Dokument ten i związane z nim działania wynikały z Programu Unii Europejskiej Phare TOURIN.

Organizator Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce www.skkp.org.pl 

WWW konferencji http://brand2016.syskonf.pl/

18.10.2016 Wtorek III edycja Event Biznes – no cóż do tego wydarzenia sentyment mam ogromny, gdyż… tworzę je od podstaw już trzecią edycję a mam na myśli tu głownie merytorykę. Jestem Dyrektor Programową tej konferencji a nad całością czuwa Rada Programowa. Event Biznes to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które powstało w celu promocji oraz wzmocnieniu świadomości znaczenia eventu jako skutecznego narzędzia biznesowego. Skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli korporacji, do managerów i dyrektorów działów marketingu, do managerów i specjalistów z działów zakupów oraz członków zarządów odpowiedzialnych za komunikację w swoich firmach. Adresatami są również przedstawiciele wszelkich instytucji i administracji, którzy na co dzień zajmują się organizacją wydarzeń. Konferencja ta gości prelegentów stanowiących niepodważalny autorytet w świecie Event Marketingu z bogatym porfolio projektów, zrealizowanych dla największych marek. Tegoroczny program będzie wyjątkowy. Znów nie zabranie ciekawych case study, trendów i inspiracji oraz nowych technologii w eventach. To konferencja, która ma inspirować i edukować. Warto śledzić str www bo lada dzień będą odsłaniane szczegółowe karty programowe.

Organizator: Stowarzyszenie Branży Eventowej www.sbe.org.pl

WWW konferencji  http://eventbiznes.pl/

Jak widać tegoroczna jesień zapowiada nam się mocno edukacyjnie a jestem przekonana, że mniejszych warsztatów, szkoleń na rynku jest jeszcze sporo. Jeżeli znacie takie i uważacie, że warto się tam wybrać – czekam na wasze głosy. Jestem też ciekawa z kim i gdzie się spotkam. Dajcie znać, które z tych wydarzeń zainteresowało was najbardziej i na które się wybieracie.

 

P.S. Jesień jesienią ale początek roku też mamy fajny bo 12.01.2017 odbędzie się Forum Branży Eventowej – o tym wydarzeniu jeszcze będę pisała, ale wy już rezerwujcie sobie czas a zainteresowanych zapraszam na www wydarzenia http://forumevential.pl/


Podziel się

3 komentarze

 1. Bardzo fajny wpis 😛 ogólnie cały blog oceniam na 6!!! Pozdrawiam 😀

  1. Anna Nowakowska

   dziękuję 🙂

 2. Świetny post, cały blog warty uwagi 🙂
  Czekam na więcej, pozdrawiam 🙂

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

code